Doctrine

دوشنبه 16 مرداد 1396 ساعت 21:55

پروژه دکترین یا به شکل ساده، دکترین، مجموعه‌ای از کتابخانه‌هایی است که تمرکز آن بر ایجاد سرویس‌های ذخیره‌سازی و عملکرهای وابسته به آن ایجاد شده است.

  پروژه Doctrine مجموعه‌ای از کتابخانه‌های PHP است که برای ذخیره‌سازی پایگاه داده و ایجاد ارتباط بین اشیاء و کلاس‌ها با جداول پایگاه داده رابطه‌ای کاربرد دارد. Doctrine با مفاهیم Hibernate در ORM که سازگار با زبان PHP است کار می‌کند.

موجودیت‌ها در دکترین اشیا سبک و کوچک پی اچ پی PHP هستند که از خصیصه‌های قابل ذخیره‌سازی برخوردارند. یک خصیصه قابل ذخیره‌سازی یک متغیر از کلاس مبدأ است که در پایگاه داده ذخیره شده و از آن بازیابی می‌شود.

دکترین از سطح پایینی از تنظیمات برخوردار است. این به این معنی است که به راحتی و به سرعت می‌توان از آن در پروژه‌های کوچک یا بزرگ به زبان پی اچ پی PHP استفاده کرد. دکترین قادر است تا اشیاء را از جداول پایگاه داده یا جداول را از اشیاء استخراج کرده و ایجاد کند. هیچ نیازی به ایجاد و ذخیره‌سازی اسکیم‌های پیچیده پایگاه داده به شکل ایکس‌ام‌ال XML یا دیگر فرمت‌ها نیست.

یک خاصیت مهم و کلیدی دیگر در دکترین قابلیت ایجاد جست و جوهای پایگاه داده به زبان PHP در ساختار شی‌گراست. با استفاده از آن می‌توانید جست و جوهای به زبان SQL را به طور کامل فراموش کنید و صرفا از زبان PHP در محیط شی گرا برای کوئری دیتابیس استفاده کنید.اطلاعات بیشتر:

#تکنولوژی 

@narmafzam

goo.gl/ry9Lpz

www.narmafzam.com/technology/doctrine

سایت اینترنتی :

www.narmafzam.com

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.