گیت هاب

پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 12:18

گیت‌هاب GitHub یک سرویس میزبانی برای پروژه‌های است که از سیستم سورس کنترل گیت Git استفاده می‌کنند. گیت‌هاب با استفاده از روبی آن ریلز و ارلنگ ساخته شده است.  این سرویس هم دارای گزینه رایگان برای پروژه‌های متن‌باز و هم پولی برای پروژه‌های تجاری است. گیت هاب در سال ۱۳۸۸ پایه‌گذاری شد و بر اساس گزارشی در ۱۳۹۱، این سرویس محبوب‌ترین سرویس ارائه‌دهنده گیت است.

این سایت عملکردهای یک جامعه مجازی شامل: فید، دنبال کننده و گراف شبکه برای نمایش دادن توسعه دهندگانی که بر یک نسخهٔ مرجع (مخزن) کار می‌کنند، را به کاربرانش ارایه می‌دهد.

در ۱۳۹۲ این شرکت با صد میلیون دلار آمریکا در سری الف سرمایه داران اصلی، از طرف اندرسون هورویتز رده‌بندی شد.

با توجه به بندهای قرارداد، اگر استفاده از پهنای باند یک اکانت، به‌طور قابل ملاحظه‌ای از متوسط دیگر کاربران گیت‌هاب بالاتر رود، سرویس هاستینگ فایل آن اکانت، به سرعت غیرفعال یا حذف خواهد شد مگر اینکه مصرف پهنای باند کاهش یابد. پهنای باند اولیه برای هرمخزن یک گیگابیت است.

یک منبع سورس کد یک امکان آرشیو فایل و وب هاستینگ است که در آن حجم عظیمی از سورس کدها نگهداری می‌شود، یا به‌صورت عمومی یا خصوصی. از این سورس‌کدها در پروژه‌های open source و دیگر پروژه‌های چندبُعدی استفاده می‌شود تا ورژن‌های متنوع را پشتیبانی کند. اینها به تولیدکنندگان کمک می‌کند تا پَچ‌هایی از کد را به‌شکلی سازمان‌یافته ارسال کنند. اغلب این وب‌سایت‌ها از version control، bug tracking، release management، mailing lists و اسناد مبتنی بر ویکی پشتیبانی می‌کنند.

از ابتدای سال ۱۳۹۴ وب‌سایت گیت‌هاب مورد حملهٔ نقض دسترسی توزیع شده DDoS قرار گرفت که ابزارها و برنامه‌های مبارزه با سانسور اهداف اصلی هستند. این حمله به حکومت چین نسبت داده شده است.


منبع :

https://www.narmafzam.com

https://goo.gl/eT6Zdm

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.